Бібліографічний огляд подарованих книг

Виступ на шкільній лінійці, присвяченій Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек-2018

Нещодавно до Шацька завітала колишня випускниця нашої школи, золота медалістка 1978 року Богдан Світлана Калениківна. Нині вона знана на Волині людина, професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. З 1996 року очолює кафедру історії та культури української мови.

Світлана Калениківна є автором 213 наукових праць та трьох посібників із грифом Міністерства освіти і науки України, зокрема

Богдан С.К. Наукова робота в МАН: десять порад юному мовознавцю: навчально-методичний посібник. - 2-ге вид., випр. Й доповнене. - Луцьк: Вежа-Друк, 2014. - 276 с., який вона любʼязно подарувала нашій шкільній бібліотеці.

Посібник рекомендовано для слухачів та керівників секцій української мови, всіх юних мовознавців, які роблять перші кроки на науковій ниві.

/Files/images/knigi/volinsk/Богдан.png У посібнику подано основні теоретичні відомості про організацію науково-дослідницької роботи, актуальні напрями мовознавчих студій, особливості структурування наукового тексту, методи й методику збирання, опрацювання фактичного матеріалу та наукової літератури, окреслено специфіку підготовки наукового дослідження до захисту й типові моделі поведінки на захисті. Весь матеріал викладено у формі порад юним мовознавцям а саме:
- як зробити перший крок у мовознавчий усесвіт (або як вибрати секцію, суголосну науковим уподобанням юного філолога);
- як раціонально організувати написання науково-дослідницької роботи;
- як вибрати тему науково-дослідницької роботи й правильно сформулювати її назву;
- як вибрати перспективний напрям мовознавчого дослідження;
- як упорядкувати наукову роботу композиційно й семантично;
- як вибирати джерела, методику збирання та впорядкування фактичного матеріалу з мовознавства;
- як добирати й опрацьовувати наукову літературу з мовознавства;
- кими методами й методиками можна скористатися, пишучи наукову роботу з української мови;
- які методи доречно використати в лінгвостилістичних студіях;
- як підготуватися до захисту наукової роботи;
- як написати тези й анотацію наукової роботи.

Окрім власної книги Світлана Калениківна подарувала рідній школі ще кілька дуже цінних книг. Це, зокрема:

Пчілка Олена. “Золоті дні золотого дитячого віку...”: автобіографічний нарис/ упор., підг.текстів, передм., прим. Л.П. Мірошниченко, А.В. Ріпенко; худ.оформл. О.А. Базилевича. - К.: Веселка, 2010. - 79 с.: іл.


/Files/images/knigi/seredn_shk_vk/Пчілка.jpg Написаний 1928 р. автобіографічний нарис Олени Пчілки - це надзвичайно цікавий документ епохи і переконливий приклад сучасним батькам, як треба любити і виховувати дітей, як прищеплювати їм любов до рідної землі, рідного народу, рідного слова.

Підготували це видання, вперше відтворивши авторський варіант останнього твору Олени Пчілки, наукові співробітники Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАНУ Лариса Мірошниченко та Алла Ріпенко.
Книгу ілюстровано численними світлинами.

.

.

Для усіх шанувальників таланту Лесі Українки стане в нагоді книга молодшої сестри Лесі Українки Ольги Косач-Кривинюк:

Косач-Кривинюк О.П. Леся Українка. Хроніка життя і творчості. - Реприн.вид. - вст.ст. М.Г. Жулинського. - Луцьк: Вол.обл.друкарня, 2006. - XVIс.+928 с.: 13 с. іл. - (Проект “Літературознавча скарбниця”)


/Files/images/knigi/ukranka/Леся.jpgВ унікальному науково-документальному дослідженні подаються правдиві, не сфальшовані ідеологічними приписами відомості про славетну письменницю, її епоху, родини Косачів і Драгоманових, близьке оточення. У цій фундаментальній і об'єктивній праці — основи наукового вивчення життєвої і творчої біографії Лесі Українки.

.

.

.

.

.

Цікавим виданням є “Лісова пісня” Лесі Українки - нетьмяніюча перлина української та світової культури.

Українка Леся. Лісова пісня: драма-фєєрія в трьох діях/ іл.роботами О.Цісельської. - Луцьк: Волинська книга,2007. - 120 с.: іл.


/Files/images/knigi/ukranka/Ліс.png Народжена з туги за рідним краєм, опромінена душевною красою її творця, вона відкрила дивоцвіти зрілого письменницького таланту Лесі Українки. Видання присвячене 125-річчю переїзду Л.Українки в село Колодяжне Ковельського району (1882).

В оформленні використано декоративні картуші-пласти Оксани Цісельської.

.

.

.

.

.

А такої книги про Т.Г. Шевченка ви ще, напевне, не бачили:

Шевченко від А до Я: абетка-енциклопедія/ тексти Леоніда Ушкалова; графічне опрацювання Анастасії Стефурак. - Львів: В-во Старого Лева, 2017. - 80 с.: іл.


/Files/images/knigi/shevchenkana/від А.png У цій книзі славетного письменника показано з неочікуваного і дуже людяного боку. Це арт-бук для родинного читання, завдяки якому і діти, і дорослі дізнаються не лише біографію Кобзаря, а й: яка була улюблена пора року у Шевченка? у які очі він полюбляв заглядатися – карі, блакитні, а, може, зелені? про що він думав, дивлячись на зорі?

Текст до книжки написав відомий шевченкознавець Леонід Ушкалов. Проілюструвала видання Анастасія Стефурак.

.

.

Горик Н.П. На ниточці родоводу: вірші для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку/ мал. Т.М. Жовнірук. - Луцьк: Волинська книга,2007. - 28 с.: іл.

Горик Н.П. Як у картоплі народились картоплята: казка/ мал. С.С. Костукевич. - Луцьк: ПрАТ “Волин.обл.друкарня”, 2017. - 16 с.

Гуменюк Н.П. Яка мама в крокотама?: вірші для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку/ мал. О.Качановського. - Луцьк: Волинська книга,2007. - 28 с.: іл.

Чернецький І.І. Якого кольору вітер: вірші для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку/ мал. О. Мединської. - Луцьк: ПрАТ “Волин.обл.друкарня”, 2011. - 28 с.


/Files/images/knigi/dtyam/volinsk/гуменюк.jpg /Files/images/knigi/dtyam/volinsk/Чернецький.png /Files/images/knigi/dtyam/volinsk/горик.jpeg /Files/images/knigi/dtyam/volinsk/як у картоплі.png

На сторінках книжечок волинських письменників допитливі учні початкової школи зустрінуться з багатьма цікавими героями: крокотамом та його мамою, хомʼячком та кротом, песиком Сірком та котиком Мурчиком, а ще дізнаються, як у картоплі народились картоплята, якого кольору вітер, де ховається стежина, хто з двох зайців найсильніший. Від цих дитячих книжечок віє родинним теплом і барвами рідної землі.

/Files/images/pod/msyachnik_shkbbl/на лінійці.png

Кiлькiсть переглядiв: 710

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.