.

/Files/images/bukvi/заголов.png

ІЗ ФОНДУ БІБЛІОТЕКИ ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ "ШАЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ"

Писати історичні романи - це складна справа. Бо Історія - дама примхлива, вона не завжди є такою, якою її хочуть бачити. Писати про історію України - справа дуже-дуже складна, бо наша історія - це роки й століття, коли ми, українці, не знали, що таке правдива інформація про рідну державу. А що ж тоді казати про людину, яка береться за воістину титанічну справу - розповісти читачеві про найскладнішу і найсуперечливішу сторінку минулого країни? Мабуть, це не просто смілива людина, це людина, яка розуміє, у чому є святий обовʼязок письменника перед його читачами - розповідати правду.

Із анотації до книги
Р. Іваничука "Вогненні стовпи"

.



/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (39).jpg
Спадщина поколінь. Прадавні українські літературні пам’ятки: навч. пос./ упор., передм., комент. Мукомели О.Г. - К.: Грамота, 2002. - 591 с. - (Шкільна бібліотека)

Натисніть на картинку
/Files/images/knigi/storichn/шш.jpg
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (5).jpg Таємниці віків. Українські народні думи, легенди, перекази, пісні, казки...: навчальний посібник/ упорядник О.Г. Мукомела. - К.: Грамота, 2001. - 511 с. - (Шкільна бібліотека)

Книга є збіркою творів, які український народ напрацював упродовж майже тисячоліття. Сюди увійшли вибрані зразки народних дум, переказів та легенд, казок, байок, балад, романсів, пісень, прслів`їв та приказок, загадок. Ці твори включені Міністерством освіти і науки України до програми середньої загальноосвітньої школи. Книга зацікавить усіх шанувальників народної творчості.



/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (4).jpg
Григор’єв - Наш. Історія України в народних думах та піснях/ худож. В.І. Лопата. - К.: Веселка, 1993. - 271 с., іл. - (Укр. відродження)

Це видання не має в сучасному українському книгодрукуванні аналогів як за своєю побудовою, унікальним художнім оформленням, так і за зібраним у ньому безцінним — на вагу духовного золота! — історичним матеріалом. Карби героїко-драматичної долі нашого українського народу тут постають крізь чесний голос невмирущої народної пісні, крізь відкриту душу правічної народної думи — саме в них найоб'єктивніше оживає історія України. І все це самобутньо й органічно поєднується з історичними розвідками Григор'єва-Нашого (справжнє прізвище Никифор Григоріїв), активного громадського і політичного діяча, члена Центральної Ради, міністра освіти в уряді Української Народної Республіки, пізніше керівника українського відділення радіостанції «Голос Америки».
/Files/images/knigi/storichn/хоткевич. гжицький.png Хоткевич Г. Довбуш: повість; Гжицький В. Кармалюк: роман-хроніка. - К.: Укр. центр духовної культури,1997. - 608 с. - (Український історичний роман)

Повість Хоткевича Г. "Довбуш" - історичний твір, в якому реалістично зображено життя гуцулів у першій половині XVIII ст.В історичному романі-хроніці В. Гжицького "Кармалюк" розкривається образ легендарного ватажка селянських мас Устима Кармалюка, що в першій половині ХІХ ст. розгорнув на Поділлі активну боротьбу проти кріпацтва і ненависного поміщицького гніту.

.

ДАВНІ ЧАСИ

/Files/images/lnchki/Роздільник.gif

.

/Files/images/knigi/storichn/111.jpg Дерево життя/ упор., худож. оформлення В.Ярош; відп. за випуск А. Ковтун. - К.: Успіх і кар’єра, 2009. - 224 с.:іл

.У книзі описано дивовижний світ міфології давніх слов’ян, усі дохристиянські вірування, пантеон слов’янських богів, стародавні народні свята, легенди і повір’я.



/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (2).jpg
Войтович В. Міфи та легенди давньої України. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2007. - 392 с.:іл.

"Міфи та легенди давньої України" – захоплююча літературно-художня розповідь про дивовижний світ наших далеких пращурів, їхню високу духовність і єдність із Природою, рідною Землею. Пером і пензлем автор малює яскраві міфічні образи, які, незважаючи на всілякі перешкоди, пережили віки і дожили до наших днів. Це – Сварог, Перун, Дажбог, Ладо, Купало, Коляда, Берегиня та інші, а ще – величезна кількість демонологічних персонажів.

Натисніть на картинку
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (3).jpg




/Files/images/knigi/storichn/Єшкілєв.jpg
Єшкілєв В.Л. Шлях Богомола; Імператор повені: романи/ худ.-оформл. О.М. Іванова. - Харків: Бібколектор, 2015.- 411 с.

Середина ІХ століття. Східна Європа охоплена війнами. Праукраїнські племена під тиском Хазарії та служителів демонічного божества, знаного під ім’ям Богомола, відступають на Захід. Але й на землях їхньої нової батьківщини — Прикарпаття — ворог не залишає їх у спокої. З глибин віків виринає містичний спадок магів, що загрожує всьому сущому. І Серединний світ людей, і вищі світи богів завмерли у тривожному очікуванні. В цей буремний час у закинутому гірському городищі доля зводить героїв роману для того, щоб учергове змінити хід історії. Хоча події, описані у романі «Шлях Богомола», відбулись понад тисячоліття тому, їх відлуння ще й досі можна почути у легендах та переказах гірських народів, у шепотінні вітрів на перевалах, у плескоті кришталевих карпатських джерел та водоспадів.Події в романі «Імператор повені» відбуваються на сім століть пізніше. Богиня Карна (мати Богомола) не полишає у спокої наш світ. Герой роману несподівано для себе стає обраним воїном, якому судилося протистояти древній і могутній Викрадачці Немовлят. Автор супроводжує його мандри світами тонкою іронією.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (54).jpg Палійчук Олекса. Священний вогонь: історич. повісті. / передм. В. Олійник - К.: TOB «Боривітер», 2012.- 150 с.

Книжка «Священний вогонь» - цікава розповідь про життя наших предків у дохристиянські часи. З неї читач довідається, які звичаї, вірування та проблеми мали давні українці, який тернистий шлях їм доводилось долати у боротьбі за виживання.






/Files/images/knigi/storichn/Чемерис.jpg
Чемерис В. Л. Ольвія : роман / Валентин Чемерис. - К.: "Техніка", 2013. — 412 с.: іл.

Що важливіше: доля народів, події, з яких потім твориться Історія, або ж доля однієї людини, її почуття та думки? Минають тисячоліття, а певної, однозначної відповіді нема, і навряд чи коли ця відповідь буде… Отак і в романі відомого українського письменника Валентина Чемериса «Ольвія» йдеться про конкретну і важливу історичну подію – війну між скіфами та могутнім перським військом царя Дарія, що відбувалася наприкінці VI століття до нашої ери.

Хто вони, скіфи? Як жили? Де? Своїм романом письменник намагається відповісти на ці питання. В центрі роману - доля юної гречанки Ольвії, яка названа на честь міста, в якому правителем (архонтом) був її батько і яку з політичних міркувань, з волі батька – архонта грецької колонії Ольвії – видали заміж за могутнього і владного вождя скіфів Тапура. Вихована в традиціях античної культури, свій шлюб з варваром-кочівником вона сприймає як крах життя. "Грецьку дівчину, яку батьки віддавали заміж, везли у нову сім’ю в гарно вбраному, заквітчаному повозі. Та тільки молода переступала поріг чужого дому, як його спалювали за дверима. Спалювали на знак, що назад їй уже нема вороття, немає і не буде до склону її літ. Віднині вона перестала існувати для своїх батьків, для рідні, для всього світу білого. Бо повозка спалена за дверима, а попіл розвіяний вітром…”.

.

КНЯЖА ДОБА

/Files/images/lnchki/Роздільник.gif

.

/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (37).jpg Великий неспокій: друга половина ХІІ - ХІІІ ст./ упор. і передм. В.М. Рички. - 2-е вид. - К.: Україна, 1993. - 431 с. - (Історія України в прозових творах та документах).

Книга присвячена історії Давньоруської держави другої половини ХІІ - ХІІІ ст.. До неї увійшли художні твори, що дають широку панораму історичних подій в українських землях, а також уривки з пам’яток давньоруського літописання, літературно-художніх творів того часу.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (38).jpg Темні віки: XIV - перша половина XV ст./ упор. і передм. О.В. Русиної. - К.: Україна, 1993. - 444 с. - (Історія України в прозових творах та документах)

Книга розповідає про події, що розгорталися на наших землях у ХIV - першій половині XV ст. - добі литовського панування в Україні. До неї увійшли маловідомі твори вітчизняних письменників, документальні матеріали, а також уривки з історичних досліджень, що характеризують зазначений період.
Видання доповнене хронологією того часу та примітками.



/Files/images/knigi/storichn/Слово.jpg
Слово о полку Игореве: в українських художніх перекладах і переспівах ХІХ - ХХ ст./ упор. , передм. і прим. С.І. Маслова; прозовий переклад "Слова" та комент. до тексту 1800 р. Л.Є. Махновця. - К.: В-во АН УРСР, 1953. - 252 с.

Перша збірка художніх перекладів "Слова" в Україні. В основній частині цієї книги вміщені, як найбільш характерні й важливі, переклада й переспіви одинадцяти авторів: М. Шашкевича, І. Вагилевича, М. Максимовича, С. Руданського, Т. Шевченка, Ю. Федьковича, І. Франка, П. Мирного, В. Щурата, М. Рильського, Н. Забіли. Щоб дати читачеві змогу критично сприйняти і оцінити подані в збірнику художні переклади, на початку передруковується оригінальний текст "Слова" за мусін-пушкінським виданням 1800 року. Різні за своєю художньою якістю, неоднакові щодо ритмічного характеру і точності в передачі оригіналу, вони дають досить ясну картину розвитку художньої інтарпретації славетної пам’ятки письменства древньої Русі в новій українській літературі.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (40) - копия.jpg Лотоцький А.Л. Княжа слава: Історичні оповідання; підгот. тексту, вступна ст. Б.З. Якимовича; іл. П.С. Андрусіва. - Львів: Каменяр, 1991. - 232 с.: іл.

Короткі історичні оповідання, талановито написані маловідомим досі юному читачеві українським письменником і вміщені в цій книзі, стануть своєрідним посібником при вивченні історії часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Окремою книгою вони були видані вперше в 1942 році з ілюстраціями художника Петра Андрусіва. Ці ілюстрації використані і в цьому виданні.
/Files/images/knigi/storichn/Князь.png Малик В.К. Князь Кий: роман/ худож. І.Д. Принцевський; рец.доктор істор.наук П.П. Толочко. - К.: Веселка, 1982. - 270 с.: іл. - (Бібл.серія)

В романі розповідається про легендарного засновника Київа - князя Кия та його боротьбу з кочівниками.
/Files/images/knigi/storichn/Horyt_svicha.jpg Малик В.К. Горить свіча: роман. - К.: Укр.письменник, 1992. - 431 с.

Володимир Малик - відомий український письменник. Його книги мають неабиякий успіх. У пропонованому історичному романі автор описує трагічні події, які на цілі століття перервали політичний та культурний розвиток України, - Батиїв погром Київа та розорення інших наших земель.




/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (42).jpg
Мачківський М.А. Коріятовичі (Карийотовичі): історичний роман-міф/ М.А. Мачківський. — 2-е вид, доопр. і доп. - К.: Гетьман, 2012. — 560с.

«Коріятовичі» — новий історичний роман сучасного українського письменника Миколи Мачківського. У творі відображено події, що відбувалися в Україні за Литовської доби. Головні персонажі — Коріятовичі, небожі Великого князя литовського Ольгерда, яким він після розгрому татар на Синіх Водах (1362 р.) передав для управління Поділля. На цім терені яскраво розкрилися їхні зодчі, ратні та дипломатичні здібності.

У романі, написаному у формі історичного міфу, використано не тільки писемні свідчення, але й фольклорні джерела, що дало письменнику можливість увести до оповіді епізоди неймовірні, напівфантастичні.

Напружений, доладно вмотивований сюжет, колоритна, образна мова також прихилять читача до цього твору.

Натисніть на картинку
/Files/images/knigi/storichn/ттт.jpg


/Files/images/knigi/programov/олесь.jpg
Олесь О. Княжа Україна: Минуле України в піснях: поема/ упор., вступне сл., прим. Р.П. Радишевського; худож. Г.В. Акулов. - К.: Веселка, 1991. - 143 с.: іл.

Відомий український поет запрошує читача у захоплюючу мандрівку по шляхах історії. З історичної поеми постає доба Київської Русі та Галицько - Волинського князівства. У віршованій формі автор переспівує сюжети основних літописних легенд і переказів, вказує на наступність правління княжих родів, характеризує вдачу, заслуги і провини перед народом окремих князів, опоетизовує їхні героїчні походи в ім’я захисту батьківщини, прояви любові до рідного краю. Водночас з тривогою й осудом пише про князівські чвари, міжусобні війни, які приносили стільки лиха й біди руській землі, її народу.
/Files/images/knigi/storichn/скляренко.jpg Скляренко С.Д. Володимир: роман/ передм. М. Грицая. - К.: Дніпро, 1987. - 547 с. - (Шкільна бібліотека)

В романі "Володимир" автор розповідає про великі й трудні діла, які випали на долю виликого князя Володимира, сина Святослава, коли брат ішов на брата, земля на землю та гроза стояла над Київською Руссю. Сторінки особистого життя Володимира і близьких йому людей належать до найбільш хвилюючих, в романі який цікаво та правдиво розповідає про давноминулі часи. .
/Files/images/knigi/storichn/святослав.png Скляренко С.Д. Святослав: роман/ передм. М. Слабошпицького. - К.: Дніпро, 1987. - 669 с. - (Шкільна бібліотека)

Історичний роман відомого українського письменника про Київську Русь Х століття часів князювання Святослава.
/Files/images/knigi/storichn/Франко.jpg Франко І.Я. Захар Беркут: роман/ І.Франко. Чернігівка: повість/ М. Костомаров. - К.: Укр. центр. духов. культури, 1994. - 312 с. - (Укр. істор. роман).

У повісті великого українського письменника Івана Франка змальовано боротьбу населення Карпатської Русі проти татаро-монгольського нашестя 1241 року.

У повісті М. Костомарова оживають драматичні події XVII ст., у центрі яких - долі чернігівки Ганни і козацького гетьмана Петра Дорошенка..

.

КОЗАЧЧИНА

/Files/images/lnchki/Роздільник.gif

.

/Files/images/knigi/storichn/Руксандра.jpg Богдан Ельвіра. Князівна Руксандра: роман/ пер. з рум. І.Г. Кушнірика; Мал. В.Г. Ширяєва; післямова В.О. Шевчука. - К.: Веселка, 1992. - 174 с.: іл. - (Золоті ворота)

Роман румунської письменниці про сина гетьмана України Богдана Хмельницького - Тимоша, його кохання до Руксандри, дочки молдавського господаря Лупула. На тлі історичних подій того часу письменниця правдиво відтворює картини життя й побуту різних верств населення Молдавії, султанської Туреччини, шляхтської Польщі, козацтва.


/Files/images/knigi/storichn/гуменюк.jpg
Гуменюк Н. П. Білий вовк на Чорному шляху : роман / Надія Гуменюк. – К.: Ярославів Вал, 2010. – 144 с.

Кому б із нас не хотілося хоч краєчком ока зазирнути в інший часовий вимір? Маркіянові вдається навіть більше – він потрапляє в славне козацьке товариство, разом з друзями здійснює мандрівку від Січі до Берестечка, рятує старовинну книжку, за якою чомусь так вперто полюють вороги, вибирається з підземної неволі у замку, визволяє з татарського полону самого козацького гетьмана... Про всі ці та інші захоплюючі пригоди йдеться в романі "Білий вовк на чорному шляху". А ще про те, що кожна людина мусить робити свій вибір і чинити по-козацьки, бо ж козак – душа правдива і смілива.


/Files/images/knigi/storichn/карасунський.png
Добровольський С.П. Карасунський кут: історичний роман/ худож. Р.М. Багаутдінов.- К.: Рад. письменник, 1968. - 232 с.

Роман розкриває одну із найсумніших сторінок історії нашого народу - переселення славного Чорноморського козацтва на Кубань. Події, що їх зображено в творі, припадають на останні роки XVIII ст.. Письменник відтворює процес класової диференціації в курінних селищах, великі соціальні протиріччя між старшинами-хуторянами та простими козаками. Значне місце в романі відведено змалюванню походу козацького корпусу проти персів, заколоту учасників цієї кампанії і жорстокої розправи над ними царського уряду. У книзі діють конкретні історичні особи, бойові козацькі ватажки Антін Головатий, Харко Чепіга та ін..
/Files/images/knigi/storichn/іваничук.png Іваничук Р.І. Журавлиний крик: роман/худож.-іл. М.А. Карманова; худож.-оформл. А.С. Ленчик. - Х.: Фоліо, 2014. - 382 с. - (Історія України в романах)

Роман "Журавлиний крик" присвячений подіям, що відбувалися в переломні часи української сторії. Остаточна ліквідація гетьманства, знищення Запорізької Січі, спроба гайдамаків під проводом Івана Гонти і Максима Залізняка відродити втрачену українську державність, утвердження Катерини ІІ на престолі Московської імперії...



/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (35).jpg /Files/images/knigi/storichn/Рисунок (40).jpg
Іваничук Р.І. Мальви (Яничари). Орда: романи. - Донецьк: Сталкер, 2005. – 448 с.: іл.Іваничук Р.І. Яничари: історичний роман/ передм. М.Ф. Слабошпицького; худож. оформл. М.С. Пшінки. - К.: Веселка, 1993. - 239 с.: іл. - (Шкільна бібліотека)

У романі «Мальви» («Яничари»), за який автор зазнав тяжких переслідувань совєтської системи, показані катастрофічні наслідки зречення свого народу і батьківщини як для окремої людини, так і для всієї нації. Події роману розгортаються на тлі відродження української державності під проводом Богдана Хмельницького, а також містять непересічний матеріал з тогочасної історії Криму і Туреччини. Роман «Орда» висвітлює перший в історії масовий геноцид українців після поразки визвольної акції Івана Мазепи – зруйнування гетьманської столиці Батурину. Устами історичних постатей мазепинської доби в історії України, а також християнського священника Єпіфанія, Роман Іваничук глибоко розкриває причини занепаду національної самосвідомості українців, оригінально перегукуючись з історією сучасної України.
/Files/images/knigi/storichn/Я4.jpg Кащенко А. Ф. Історичні оповідання : збірка творів / А. Ф. Кащенко. – Х. : ТОВ «Оберіг», 2008. – 480 с.

У своїй творчості А. Кащенко особливої уваги надавав зображенню української історії. Автор історичних оповідань «Запорожська слава», «На руїнах Січі», «Мандрівка на пороги» із патріотичних позицій висвітлює важливі сторінки української минувшини.
/Files/images/knigi/storichn/З меча.png Колісник Г.А. З меча і до орала: романи, повість. - Рад.письменник, 1990. - 543 с.

До книги увійшли, крім роману "Мазепа-гетьман", повість "Дорога до суду Сави Чалого", в якій змальовано одчайдушні спроби запорожців будь-що повернутися з чужинських поневірянь в лоно своєї прадідізни; а також відомий читачеві роман "Полин чорний, мак гіркий", в якому дія охоплює час по 1775-й рік - рік скасування Запорозької Січі.
/Files/images/knigi/storichn/косач ю..jpg Косач Ю. Рубікон Хмельницького / Ю. Косач. – К.: Вид-во Україна, 2001. – 253 с.

У центрі роману – мудрий політик, дипломат, воєначальник Богдан Хмельницький, який із загоном козаків під французькими прапорами брав участь у переможному поході на Дюнкерк.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (46).jpg Кулаковський В. Максим Кривоніс: історичний роман. - К.: Дніпро, 1989. - 288 с.

В основі сюжету роману лежить життя і діяльність улюбленого народного героя, найближчого зі сподвижників Богдана Хмельницького, одного з ватажків національно-визвольної війни 1648-1656 рр., черкаського полковника – Максима Кривоноса. Автор змальовує грандіозні картини всенародної боротьби проти польсько-шляхетських поневолювачів, перші перемоги повстанців, творить величний образ волелюбного і нескоримого українського народу.



/Files/images/knigi/storichn/Чорна рада. .jpg /Files/images/knigi/storichn/kulysh_szhat.jpg
Куліш О.П. Чорна рада: хроніка 1663 року. - К.: Молодь, 1990. - 168 с.

Куліш П. Жизнь Куліша; Дівоче серце; Чорна рада/ передмова С.В.Задорожної . - К.: Шанс, 2013.- 272 с. - (Шкільна бібліотека)

"... Особливе спасибі тобі за "Чорну раду". Я її вже двічі перечитав і третій раз і все таки не скажу більш нічого як спасибі..." Отак схвально зустрів вихід у світ першого українського історичного роману Тарас Шевченко.

У хроніці 1663 року розповідається про претендентів на гетьманську булаву по смерті Богдана Хмельницького. Кошовий отаман І ван Брюховецький та переяславський полковник Яким Сомко менше дбають про долю України, а більше думають про свої власні інтереси...

Динамічний сюжет, наповненість достовірними деталями, яскраві образи роблять твір захоплюючим і пізнавальним.


/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (52).jpg
Лепкий Б. Мотря: історична повість у 2-х томах/ ред. і упоряд. Р. Горак. - Львів: Червона калина, 1991. - 392 с. - (Істор. б-ка "Дзвона" Ч. 6)

У виданні вміщено першу з історичних повістей, що складають трилогію (за визначенням автора) «Мазепа». Насправді ж — повістей п'ять. І хоч вони послідовно відтворюють хронологію подій, кожна з них має самостійне значення, тому й публікувалася автором окремо.:«Мотря», «Не вбивай», «Батурин», «Полтава», «З-під Полтави до Бендер».
Головний герой усіх п'яти повістей — український гетьман Іван Мазепа (1639—1709), кінцевою метою політики якого було утвердження державності України. У цій книзі оповідається про кохання юної красуні Мотрі — дочки генерального судді Кочубея, пізніше страченого Мазепою, — і старіючого гетьмана. Дія відбувається на тлі важливих історичних подій.
Видання подається за сучасним правописом із збереженням лексичних, морфологічних, стилістичних особливостей мови автора — українського письменника, родом з Галичини, який жив і творив у 1872—1941 роках.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (50).jpg Лепкий Б. З-під Полтави до Бендер. Крутіж: історичні повісті/ ред. та післямова М. Ільницького; іл. І. Пеника. - Львів: Червона калина, 1991. - 336 с. - (Істор. б-ка "Дзвона" Ч.5)

"З під-Полтави до Бендер», книжка завершує цикл повістей про Івана Мазепу (1639-1709), кінцевою метою політики якого було утвердження державності України. У повісті «Крутіж» події відбуваються в період після смерті Богдана Хмельницького, в народі званого «Руїна».
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (32) - копия.jpg Литовченки Т. і О. Пустоцвіт/ Тимур і Олена Литовченки. - К.: Гетьман, 2013. - 379 с.

Натисніть на картинку.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (33).jpg
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (32).jpg Малик В.К. Чумацький шлях: роман, оповідання/ В.К. Малик. - Х.: ТОВ "Бібколектор", 315 с.

Натисніть на картинку.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (33) - копия.jpg
/Files/images/knigi/storichn/Микитин.png Микитин Т.Д. На Чорному морі, на білому камені: істор.повість/ худож.оформл. Л.В. Прийми. - Львів: Каменяр, 1986. - 198 c.

В історичній повісті відображені події другої половини XVI ст., звʼязані з чорноморськими походами запорізьких козаків під проводом легендарного Самійла Кішки.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (51).jpg/Files/images/knigi/storichn/Роксоляна.png Назарук О. Роксоляна: іст. повість / Осип Назарук. - Львів: Нова зоря, 1930. - Репринтне відтворення видання 1930 року. - 301 с.

Осип Назарук (1883-1940) - український письменник, автор історичних повістей та оповідань, героями яких є непересічні постаті української національної історії. Роксоляна - одна з героїнь - українська дівчина, яка, потрапивши в татарський ясир, зуміла не тільки вижити, а й піднятися на найвищий щабель турецької ієрархії - стати всемогутньою султаншею. І при цьому не забувала отчогo дому, не зниділа душею, залишившись вірною дочкою свого народу.

/Files/images/knigi/storichn/нечуй-лев.png
Нечуй-Левицький І.С. Князь Єремія Вишневецький; Гетьман Іван Виговський: історичні романи/ упор., передм., прим. Р.С. Міщука; худ. оформл. З.В. Волковинської та М.Т. Чорнокапського. - К.: Веселка, 1996. - 542 с.: іл. - (Шкільна бібліотека)

Історичні твори класика української літератури Івана Нечуя-Левицького (1838-1918) дають цікавий матеріал для роздумів над проблемою морального вибору. Саме такий підхід вирізняє і роман "Князь Єремія Вишневецький", де письменник досліджує егоїзм і непомірні амбіції непересічної особистості, що призводять до зради власного народу, і роман "Гетьман Іван Виговський", в якому автор аналізує шлях відомого українського державця.
/Files/images/knigi/storichn/руїна.png Руїна/ упоряд. і передм. О.І. Гуржія. —К.: Видавництво гуманітарної літератури, 2015. —432с.

Ця книга охоплює події в Україні другої половини XVII століття, що увійшли в її історію під назвою «Руїна». До видання включені прозові твори, історичні дослідження, документальні матеріали, котрі яскраво характеризують одну із найтрагічніших сторінок історії нашої держави. Книга доповнена хронологією, картою того часу, примітками. Розрахована на широке коло читачів.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (29).jpg Сорока Ю.В. Хотин: роман/ Ю.В. Сорока. - К.: Гетьман, 2013. - 476 с.

Натисніть на картинку.
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (30).jpg
/Files/images/knigi/storichn/облога.jpg Старицький М.П. Облога Буші/ худ. І. Манець. - К.: Веселка, 1992. - 88 с.: іл.

Темою повісті є зображення реальної історичної події — героїчної оборони містечка-фортеці Буші, що на Поділлі, під час Національно-визвольної війни в листопаді 1654 р. Ця героїчна оборона мала на меті затримати просування на схід польської армії й дати можливість війську Богдана Хмельницького дочекатися підмоги. Повість пройнята ідеєю гуманізму, засудження братовбивчої війни; автор утверджує такі основоположні цінності, як любов до рідного краю, вірність своїй вітчизні, засудження зради.
/Files/images/knigi/storichn/Угляренко.jpg Угляренко П.В. І був ранок, і була ніч...(Гальшка): роман. - К.: Рад. письменник, 1990. - 319 с.

Постать Гальшки, дочки відомого українського діяча початку XVI століття Ілії Острозького, трагічний її осуд віддавна привертають увагу дослідників. Найбільше наукових монографій, драматичних і художніх творів з’явилося в Польщі. В Росії данину цій темі віддав старший син славнозвісного історика Всеволод Сергійович Соловйов. Його повість «Княжна Острожская», опублікована в журналі «Нива» 1876 року, користувалася широкою популярністю. Роман Петра Угляренка — перша спроба на Україні відтворити долю Гальшки в художньому творі.


/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (45).jpg
Українка Л. Бояриня: драм. поема/Л. Українка. Гетьман Іван Виговський: роман/ І. Нечуй-Левицький. - К.: Наукова думка, 1997. - 336 с. - (Б-ка школяра)

Маловідома драматична поема "Бояриня" геніальної української поетеси Лесі Українки (1871-1913) написана у квітні 1910 року і вперше видрукована у журналі "Рідний край" 1914 року вже після її смерті. Зміст поеми пов'язаний із XVII ст., добою Руїни й Петра Дорошенка. Роман І. Нечуя-Левицького "Гетьман Іван Виговський", написаний у 1895 році, відображає одну з славетніших сторінок історії України: боротьбу українського козацтва за волю та незалежність. Названі твори передбачені шкільною програмою з української літератури. .
/Files/images/knigi/storichn/Химко.jpg Химко А.І. Між орлами і півмісяцем: історичний роман. - К.: Український письменник, 1992. - 398 с.

Про героїчну боротьбу українського народу, передусім - козацтва, проти магнато-королівської Польщі, царсько-боярської Росії, султансько-яничарської Туреччини і ордино-ханського Криму, які в часи Гетьманщини, засліплені захланством, привели тодішню багату Україну до руїни.



/Files/images/knigi/storichn/чайков.jpg
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (53).jpg
Чайковський А. Я. Сагайдачний : іст. роман / Андрій Чайковський ; упоряд., авт. післямови та прим. В. В. Яременко. – К. : Дніпро, 1989. – 585 с. – (Б-ка іст. прози).

Чайковський, А.Сагайдачний: іст. роман у 3-х кн. / А. Чайковський; іл. В. М. Куща. — К.: Школа, 2006. - 480 с.

Роман популярного українського письменника Андрія Чайковського (1857-1935) "Сагайдачний" присвячено одному з поворотних етапів у духовному відродженні українського народу, утвердженні ним своїх прав, національної свідомості і гідності. У ценрі твору - образ легендарного гетьмана реєстрового козацтва Петра Конашнвича-Сагайдачного, лідера національно-визвольного руху в XVII столітті, справжнього національного героя.

Натисніть на картинку
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (54) - копия.jpg

.

ГОЛОДОМОР

/Files/images/lnchki/Роздільник.gif

.

/Files/images/knigi/storichn/барка.jpg Барка В. К. Жовтий князь: роман/ передм. М. Жулинського. - К.: Київська правда, 2003. - 320 с.

Творчість Василя Барки (справжнє ім’я - Василь Костянтино­вич Очерет, 1908-2003), талановитого письменника і поета, представника української діаспори у Сполучених Штатах Америки, довгі роки залишалася невідомою в нашій країні. Роман «Жовтий князь» (1958-1961) - це перший в українській літературі великий прозовий твір, присвячений національній трагедії України - страшному голодомору 1932-1933 років, що забрав життя мільйонів людей. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, який несе з собою лише руйнування, спустошення, муки і смерть."
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (41).jpg Бедзик Ю. Гіпсова лялька: роман. - К.: ТОВ "ЮГ", 2004. - 288 с.

Роман відомого українського письменника присвячено одній з найбільших трагедій XX століття — і голодомору 1932-1933 рр. на України.
/Files/images/knigi/storichn/1543399103_scan-1.jpg Бондарчук Андрій.Уклін ангелу : повісті /А. Бондарчук. – Луцьк : Надстир'я, 2018. – 96 с. : іл.

Нова книга відомого українського письменника, громадського діяча вміщує дві художньо-документальні повісті«Уклін ангелу» і «Хлібина на двох», які розповідають про трагічні події в історії українського народу – голодомори 1932-1933 та 1946-1947 років. На прикладі долі підлітків автор показує вплив цих подій на формування характеру,свідомості, розуміння правди людиною у нелегкий період історії України
/Files/images/knigi/storichn/Рисунок (41) - копия.jpg Кузьо М. Прости і помилуй...: драма на 2 дії, 5 картин. - Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2006. - 60 с.

В драмі висвітлено трагедію українського народу 1932-1933 років, спричинену більшовицьким режимом.
/Files/images/knigi/storichn/марія.jpg Самчук У.О. Марія: хроніка одного життя. - Львів: Оріяна-Нова, 2004. - 175 с. - (Шкільна бібліотека)

Роман Уласа Самчука «Марія» (1933) — перший в українській літературі художній твір про примусову колективізацію, так зване розкуркулення справжніх господарів землі, трудівників-хліборобів, про голодомор тридцять третього року. Написаний він у високому стилі хроніки життя жінки-селянки, яка мимохіть підноситься до символу України.

.

ЗА УКРАЇНУ, ЗА ВОЛЮ, ЗА НАРОД

/Files/images/lnchki/Роздільник.gif

.

/Files/images/knigi/storichn/Іваничук.png Іваничук Р.І. Вогненні стовпи: тетралогія/ худож.-іл. Л.Е. Чайка; худож.-оформл. Є.В. Вдовиченко. - Х.: Фоліо, 2011. - 507 с.: іл. - (Історія України в романах)

Роман "Вогненні стовпи" - це перший в Україні художній твір про історію Української повстанської армії (УПА). Історію боротьби і трагедії народу, відданості рідній землі і зради, честі і безчестя, історію, яка є такою, якою вона є...

.

Кiлькiсть переглядiв: 6820

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.