Найкращі українські дитячі та підліткові книжки 2017-го.


/Files/images/atributika/барабука.jpg

14 грудня 2017 року експерти з дитячого читання назвали найкращі українські дитячі та підліткові книжки 2017-го.
Щороку починаючи з 2014-го Простір української дитячої книги «БараБука» підсумовує перемоги у сфері українського дитячого, підліткового й родинного читання.
Цього разу до довгого списку відзнаки увійшли 42 книжки, а переможців визначали у десяти номінаціях.

НОМІНАЦІЯПЕРЕМОЖЕЦЬ КНИГА
ДЕБЮТ РОКУ В ПРОЗІ АНАСТАСІЯ ЛЕВКОВА
/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/старшо.jpg

Старшокласниця. Першокурсниця: роман у щоденниках. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 336 с.: іл.

У житті Лілії — переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: кохання й «сотворения кумирів», перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування — передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою... Тільки все це відбувається не зараз — Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю. Про те, як це — бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.
ДЕБЮТ РОКУ В ІЛЮСТРАЦІЇ НАТАЛЯ КАЩАК/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/вовк.png

Вовк під вікном. – Київ: Маміно, 2017

Новенька книжка-картонка – це добрий подарунок юним читачам. Художниця-дебютанка Наталя Кащак так вдало інтерпретувала казку про голодного вовка, що та стала драйвовою в найкращому значенні цього слова! Текст народної казки лишився майже незайманим, але візуальний ряд робить із вовка дуже приємного, ба навіть інтелігентного персонажа – спостерігача за людськими пристрастями. Ну, ви ж пам’ятаєте: дівчинка вередує, а баба каже, що віддасть її вовкові.
ДИТЯЧИЙ ПОЕТ РОКУ ІВАН АНДРУСЯК /Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/lyakatsiya.jpg

Лякація: вірші для дітей. - К.: Фонтан казок, 2017. – 56 с.: іл.

Кумедні, розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі капості» у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. Це вірші, які не вчаться напам’ять, а легко й хвацько запам’ятовуються самі – й у поєднанні з креативними ілюстраціями юної художниці Лілії Курцеби запрошують маленького читача до веселої гри.Збірка «Лякація» удостоєна у 2016 році Корнійчуковської премії, а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в третьому класі.
ДИТЯЧИЙ ПРОЗАЇК РОКУ ЛЕСЯ ВОРОНИНА/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/таємне.png

Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава / іл. В. Штанко. – К.: Знання, 2017. – 141 с.: іл.

Фантастична повість української письменниці, яка сповнена захопливих пригод. Завдяки їй читачі зустрінуться з улюбленими персонажами та познайомляться з новими, щоб знову запобігти біді.
ІЛЮСТРАТОРКА РОКУ НАДІЯ КУШНІР /Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/Yak Gus svoyu lyubov shukav-500x500-rot0.png

Надьожна. Як Гусь свою любов шукав. – Х.: Віват, 2017. – 64 с.: іл.

Якщо все не так і все не те – саме час шукати, з ким поділитися своєю любов`ю. І обов`язково знайдеться хтось, хто саме без тебе почувається самотнім. Бо у кожного є своя любов. Навіть у Гуся.


/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/де ойра-800x800.png

Стус Таня, Кушнір Надія. Де Ойра? – Х.: Віват, 2017. – 32 с.: іл.

Маленький епізод із життя Орисі та її песика Ойри розкриває кілька важливих сторін людських стосунків, зокрема родинних. Повага до простору та потреб інших, уміння ділитися, важливість «плекання внутрішнього садочка», подолання страху – усе це робить нас ближчими й наповненішими.


/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/хлопчик.jpg

Лоскот С. Хлопчик і відьма. - К.: Ранок, 2017. - 48 с.: іл. - (Читальня)

Темного осіннього вечора хлопчик вирушає в парк до озера. Він хоче спіймати те, що живе в темній воді. Але на березі сміливця чекає несподівана зустріч. Це оповідання Сергія Лоскота – про приязнь і порозуміння.
ПІЗНАВАЛЬНА КНИЖКА РОКУ НАСТЯ МЕЛЬНИЧЕНКО
/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/kniga-ya-ne-boyus-skazaty-600x800.jpg

#ЯНеБоюсьСказати: найвідвертіша книжка для підлітків. – Х.: Фоліо, 2017. – 213 ст.

У липні 2016 року мережу Інтернет підірвала потужна акція #ЯНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Це були дуже сильні і важкі історії - історії про насильство. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства в світі. Настя Мельниченко, ініціаторка акції, вирішила написати книжку, в якій розповісти підліткам про те, як не допустити сексуальне насильство зі свого боку, а також як поводитися і до кого звертатися, коли насильство вже сталося.
ПЕРША КНИЖКА МАЛЮКА ОКСАНА ЛУЩЕВСЬКА, іл. СВІТЛАНА БАЛУХ/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/пташина-колискова.jpg

Пташина колискова. - Х.: Читаріум, 2017. - 14 с.: іл.

Зозуля засинає: ку-ку. Горобець стуляє вічі: цвірінь-цвірінь. Коли всі пташки міцно сплять, над ними розгортається оксамитова ковдра зоряного неба. Ця затишна колискова заколише на міцний сон навіть найдрібнішу птаху. А з нею й маленьких читачів. Добраніч!
ПІДЛІТКОВА КНИЖКА РОКУНАДЯ БІЛА/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/Крута.png

Крута компанія: повість. – К.: ВЦ «Академія», 2017. – 160 с. : іл.

Мілка і її компанія — комфортний світ дівчатіз сорокової школи. У їхні майже шістнадцятьусе вабить і складається більш-менш очікувано.Їм кортить пізнати життя в житті, поза межамишкільних занять, недолугих побачень з одноліткамиі спостережень за «щастям» батьків, які «вже давноне сплять в одному ліжку».У них удосталь дослідницького інтересу, щобпо-справжньому цілуватися, приміряти одяг зі щораз глибшим декольте, інколи говорити про секс і багато чого пробувати. Мілка зустрічається із Сашком, але нічого, крім розчарувань і принижень, не знаходить з ним.А ще є Дімка і його друзі. Їм здається,що вони — крута компанія. У Дімки тато-алкоголікі втомлена життям мама.Від усіх проблем він ховається у Світлани,яка втікає з ним від своєї самотності.Світ Дімки не такий, як у Мілки — фешенебельнийміні-світ, де пахне квітковими парфумами, а довколаморе фальші. І дуже колючі сльози,якщо не з тим і не туди запливеш.За законом несподіванки, в якийсь момент ці світи зіштовхуються. І від того стається по-всякому: і радісно,і трепетно, і ризиковано, і до біса боляче.У «хеппі-фіналі» Мілка і Дімка виходятьна свою, вже нову, орбіту.Бо крута компанія може давати і повчальні уроки.
ШПАРГАЛКА ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ /Files/images/knigi/naykrasch/пиши.jpg

Пиши сильно/ упорядник: LITOSVITA. - К.: Pabulum, 2017. - 240 с.

Це настільна книга для кожного, хто пише або мріє писати, але боїться наважитись. Або давно виношує ідею оповідання/повісті/роману – і не знає як її розповісти.Навчитися писати добре – можна, якщо дотримуватися системи роботи над текстом. Цей воркбук – тому підтвердження. В одній книзі ми зібрали вправи, творчі інструменти і поради, перевірені часом і відомими літераторами. Серед яких і досвід визнаних українських письменників.Воркбук буде корисним для авторів будь-яких текстів: художніх, нон-фікшн, статей, комерційних постів.Ми зібрали знання і досвід, накопичені за п’ять років діяльності LITOSVITA – центру літературної освіти, який реалізував більше ста навчальних програм з письменницької майстерності.
СОЦІАЛЬНА КНИЖКА РОКУ ГЕРБІШ НАДІЙКА/Files/images/knigi/naykrasch/Mene-zvati-Maryam_Blok-01.jpg

Мене звати Мар’ям/ іл. Марія Фоя . — Х.: Віват, 2017. — 48 с.: іл.

Мар’ям втратила дім у всіх його сенсах, опинилася в чужій країні, зіткнулася з ворожістю, породженою стереотипами й історіями, зміст яких їй годі збагнути, пережила болісну втрату, однак здобула найкоштовніший дарунок любові й урятованого життя. Ця книжка про те, що, коли в місто приходить війна, тим, хто зумів вислизнути з-під її полум’яних язиків, залишається небагато: пам’ять, любов і пекуче бажання вберегти найдорожчих. Однак саме з цих трьох насінинок може вирости цілий новий світ — аби знайшлося для них трохи сприйнятливого ґрунту й турботи тих, хто поруч.

Окрім цього, БараБука вручила спецвідзнаку «Партнерство року» видавництву «Ранок», яке спільно з експертками проекту видали «Читальню» — серію книжок для першого самостійного читання.

/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/2.jpg

Також у межах Топу БараБуки вручили ще дві спецвідзнаки:

/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/chorna1.jpg

Український інститут книги відзначив новаторство і дотепність Дмитра Кузьменка (Кузька Кузякіна) у популяризації науки, зокрема у книзі:

Кузько КУЗЯКІН. Біла трішки чорна-пречорна книжка. – Харків: Віват, 2017. – 64 с.: іл.

.

/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/golosno1.jpg

Благодійний проект ЛакіБукс за оригінальний підхід до пізнавальної книжки відзначили видання:

Роман РОМАНИШИН, Андрій ЛЕСІВ. Голосно, тихо, пошепки. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 56 с.

.

/Files/images/knigi/dtyam/nov_nay/majya1.jpg

Упродовж грудня на сайті проекту тривало читацьке голосування, переможцем якого стало видання:

Лариса ДЕНИСЕНКО. Майя та її мами. – Київ: Видавництво, 2016. – 66 с.

.

Джерело: http://www.barabooka.com.ua/

.


Найкращі дитячі книжки світу від Bologna Ragazzi Award-2017

/Files/images/atributika/Bologna-Ragazzi-Award-2017.jpg

Журі одного із найпрестижніших і найвідоміших конкурсів книги в царині дитячої літератури «Bologna Ragazzi Award 2017», який щороку відбувається в рамках Болонського ярмарку дитячої книжки, назвало найкращі видання у чотирьох номінаціях. Переможців конкурсу було обрано серед тисячі видань з усього світу.

.

НАЙКРАЩІ КНИГИ 2016 РОКУ

НАЙКРАЩІ КНИГИ 2015 РОКУ

НАЙКРАЩІ КНИГИ 2014 РОКУ

Кiлькiсть переглядiв: 851

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.